Ile ludzi, tyle łózek

lozko sypialniane

Gdyby zapytać Polaków “gdzie śpią”, moglibyśmy otrzymać odpowiedzi przekraczające nasze najśmielsze oczekiwania. Okazuje się, że miejsca do wypoczynku mogą być naprawdę różne i nieoczywiste. Nie chodzi tylko o pomieszczenie przeznaczone do wypoczynku, ale także o rzecz, na której śpią.

Tapczan czy podłoga?

Najpopularniejszym miejscem, w którym ludzie oddają się w objęcia Morfeusza jest albo duży pokój, albo sypialnia. To, jak nazwiemy poszczególne pomieszczenie nie jest jednoznaczne, ponieważ ludzie rożnie te pokoje definiują. Duży pokój możemy rozumieć jako salon, albo pokój dzienny. Znacznie prościej jest jeśli chodzi o “wynalazek”, na którym Polacy zasypiają. Jeśli salon, to kanapa lub tapczan. Jeśli sypialnia, to najczęściej łóżko sypialniane, a jeśli nie to zwykła wersalka. Mniej wybredne osoby wykorzystują… materace lub nawet samą podłogę. Jak widać, spektrum przedmiotów na których można spać jest bardzo szerokie i bywa zaskakujące. Czym jednak różnią się te łóżka od siebie? Różnic jest więcej, niż może nam się wydawać.

Co to za łóżko?

Najbardziej komfortowymi z wymienionych przedmiotów są z pewnością łóżka sypialniane – sprawdź ceny. Charakteryzują się one dużym rozmiarem i masywnością. Ten ciężar sprawia jednak, że wypoczywanie na nich jest najbardziej komfortowe. Kanapa może być równie wygodna, jednakże ma też inne przeznaczenie. Jest chętnie używana jako mebel w pokoju dziennym. Wersalki i tapczany to nieco skromniejsze wyjścia, jednakże cieszą się ogromną popularnością ze względu na rozmiary. Są to bowiem łóżka najczęściej stosowane w blokach i wieżowcach.