Idealna szafa – czyli jaka?

Szafa to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia mieszkania. To dzięki dobrze zaplanowanej szafie możemy w mieszkaniu utrzymać porządek, ciuchy są zadbane, a my bez problemu możemy znaleźć potrzebną rzecz. Jak powinna wyglądać idealna szafa?

Każda szafa powinna być dopasowana do potrzeb rodziny, która będzie z niej korzystała. Inaczej będzie wyglądała szafa osób, które pracują w biurze, a większość garderoby stanowią garsonki i garnitury. Inne potrzeby ma osoba, której styl życia jest swobodniejszy, a większość ciuchów to rzeczy sportowe i casualowe.

Indywidualne planowanie

Dobrze zaplanowana szafa musi być wyposażona w wieszaki, półki oraz kosze na drobiazgi. Bardzo ważne jest ustalenie odpowiednich proporcji każdego z elementów wyposażenia szafy. To właśnie od odpowiedniej ilości wieszaków, półek czy koszy zależy utrzymanie porządku.

Front ma znaczenie

Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę są drzwi. Szafy przesuwne są idealne do pomieszczeń, w których jest mało miejsca. Drzwi otwierane będą niekorzystnie wpływały na wygląd pokoju oraz utrudnią funkcjonowanie.

Szafy przesuwne sprawdzą się również w pomieszczeniach, gdzie mamy do czynienia z dużymi wyzwaniami, takimi jak skosy na poddaszu czy niewielkie wnęki, które chcemy wykorzystać.

Drzwi szafy wnękowej to ważny element dekoracyjny. Wybierając drzwi lustrzane optycznie powiększymy przestrzeń. Czarne lustro sprawi, że szafa będzie bardzo ekskluzywna, ale raczej nie sprawdzi się w domu, w którym są małe dzieci. Wybierając drzwi, na których jest wesoła fototapeta, możemy zaprojektować szafę do pokoju malucha czy nastolatka.