Hokery w praktyce: gdzie znajdą zastosowanie?

hoker

Ciekawym dodatkiem do nowoczesnej kuchni są wysokie krzesła typu hokery. Tego rodzaju rozwiązanie prezentuje się dobrze w wielu aranżacjach, ale nie jest jeszcze zbyt powszechnie wykorzystywane, dlatego szczególnie warto wyprzedzić modę i postawić na takie rozwiązanie w swoim mieszkaniu. Gdzie w praktyce warto umieścić wysokie krzesła lub stołki? O tym w dzisiejszym artykule.

Wyspa kuchenna – idealne miejsce na hokery

W wielu nowoczesnych kuchniach wykorzystuje się przestrzeń oraz praktyczne rozwiązanie w postaci umieszczenia dodatkowych blatów kuchennych na środku pomieszczenia. Tego rodzaju trik był powszechny niegdyś w Stanach Zjednoczonych, a obecnie bywa stosowany również w Europie. W ten sposób właśnie powstają tzw. wyspy kuchenne, na których można przygotowywać posiłki, ale również je serwować. Aby jedzenie nie odbywało się na stojąco, idealną opcją do takiej wyspy będą wysokie stołki w rodzaju hokerów. Z uwagi na to, że ich nogi są bardzo cienkie i długie, nie zajmują dodatkowo dużo miejsca i nie sprawiają, że wnętrze kuchni mocno zmniejszone przez obecność wyspy lub z uwagi na ograniczony metraż.

Strefa jadalna w kawalerce: tutaj hokery naprawdę mają sens

hoker

Malutkie mieszkania oraz salony na stałe połączone z kuchnią to częsty problem obecny w wielu polskich miastach. Obecnie kawalerka często ma dużo bardziej ograniczony metraż niż kilka czy kilkanaście lat temu, dlatego każdy jeden metr jest na wagę złota. W ograniczonych przestrzeniach doskonale sprawdzają się meble z wysokimi nóżkami, a więc hokery praktycznie w każdej polskiej kawalerce znajdą swoje miejsce. Idealnie będą prezentować się w strefie jadalnej salonu połączonego z kuchnią. Aby przestrzeń wydawała się większa optycznie, zdecydowanie warto postawić na kolor doskonale dopasowany do blatu lub szafek kuchennych. Jednolita podłoga w całym pomieszczeniu oraz wyposażenie wnętrza w lustra to kolejne triki, które warto zastosować przy ograniczonym metrażu.