Funkcjonalna szafka RTV – na co zwrócić uwagę?

  • Home
  • Funkcjonalna szafka RTV – na co zwrócić uwagę?

Funkcjonalna szafka RTV – na co zwrócić uwagę?

  • 15 grudnia 2020
  • By Admin: meblowy ekspert
  • Comments: Comments off

Jakie szafki pod telewizor wybrać?

Z praktycznego punktu widzenia najlepszym wyborem będą szafki RTV, które mają miejsce nie tylko na telewizor, ale również na kable, instrukcje i wiele innych akcesoriów, których jest pełno w domu. Bardzo modne są szafki, które posiadają specjalne półeczki do przechowywania filmów DVD i płyt z grami konsolowymi. W dzisiejszych czasach do telewizora podłączanych jest bardzo wiele dodatkowych akcesoriów, dlatego też praktyczne półeczki odgrywają kluczową rolę. Telewizor, konsola, dekoder, odtwarzacz DVD i zestaw głośników potrafi naprawdę sporo ważyć, dlatego też najlepiej postawić na szafki RTV, które wykonane są z wytrzymałych materiałów.

Rozmiar ma znaczenie

Szafka pod telewizor powinna być nie tylko estetyczna, ale co najważniejsze koniecznie musi być praktyczna. Aby wybrać odpowiednią szafkę należy zwrócić uwagę oczywiście na jej rozmiar. Najważniejszym wymiarem jest wysokość szafki. Aby zapewnić sobie odpowiedni komfort podczas oglądania telewizji zadbać należy o to, aby ekran znajdował się na odpowiedniej wysokości. Specjaliści zalecają, aby telewizor ustawić na wysokości środka oczu. Im większy telewizor, tym niższą szafkę RTV warto wybrać. Jeżeli chodzi o szerokość szafki pod telewizor, to powinna być ona o 5-10 cm szersza od przekątnej ekranu.

Najpopularniejsze rodzaje szafek pod telewizor

Producenci mebli chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalny klientów, dlatego też oferują wiele modeli szafek RTV. W ostatnim czasie bardzo modne są szafki pod telewizor zasuwane, które idealnie sprawdzą się w minimalistycznych wnętrzach. Jest to dobry wybór dla osób, które dość rzadko oglądają telewizję. Sprzęt można umiejętnie schować w szafce z przesuwanymi drzwiczkami. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie. Dla wielu osób ciekawą propozycją może okazać się także wisząca szafka RTV, która idealnie sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach. Pamiętać należy jednak o tym, aby szafkę zamocować na odpowiedniej wysokości. Nowością na rynku jest szafka pod telewizor na kółkach. Jest to najlepszy wybór dla osób, które w pierwszej kolejności stawiają na mobilności i dość często przemeblowują mieszkanie.