Fotel rozkładany: tradycyjny i centralny element każdej aranżacji

  • Home
  • Fotel rozkładany: tradycyjny i centralny element każdej aranżacji
fotel rozkładany

Fotel rozkładany: tradycyjny i centralny element każdej aranżacji

  • 10 sierpnia 2021
  • By Admin: meblowy ekspert
  • Comments: Comments off

Fotel rozkładany – mebel, który ma swój urok

Chyba każdy z nas wie jak wygląda fotel rozkładany. Większość z nas kojarzy go z dzieciństwa, a także różnych okazji. Nasi dziadkowie niejednokrotnie wykorzystywali tapicerowane fotele w zastępstwie zwykłych krzeseł. Niektóre z nich pozwalały na rozłożenie i odchylenie do takiego stopnia, żeby stworzyć dodatkowe miejsce do spania.

Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Jest przede wszystkim kompaktowe i nie wymaga aranżacji dużej powierzchni. Z reguły wystarczy 1 metr kwadratowy, aby stworzyć wygodny kącik, w którym będziemy mogli przeczytać ulubioną gazetę lub obserwować mecz ulubionej drużyny piłkarskiej.

Fotel rozkładany kojarzy się z uczuciem komfortu. Często zastanawiamy się jak to możliwe, że przez wszystkie lata nie bolały nas plecy, a gdy przyszliśmy do biura, to zaczęły się problemy. Odpowiedź leży właśnie tutaj – krzesła biurowe mają zapewniać jedynie ergonomię aniżeli komfort charakterystyczny dla fotela rozkładanego.

Fotel rozkładany jako centralny element i dekoracja

Fotel rozkładany jest z reguły na tyle duży, że stanowi on element dekoracyjny. Warto więc dobierać go w zgodzie z pozostałymi elementami aranżacji. Jeżeli nabędziemy tylko jeden fotel, to z pewnością będzie się on wyróżniał na tle pozostałych mebli. W połączeniu z jaskrawym kolorem, z pewnością będziemy w stanie skupić uwagę na punkcie, w którym się znalazł.

Wybierając dwa fotele możemy tworzyć bardziej pomysłowe aranżacje. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby jeden fotel z mniejszym kątem odchylenia był wykorzystywany w kuchni, a drugi – z funkcją łóżka – w salonie.