Elegancki stolik nocny

krzesła do jadalni

Kompletna i funkcjonalna przestrzeń wymaga zastosowania różnego typu wyposażenia. Poprzez odpowiedni dobór mebli można podnieść komfort użytkowania danego pomieszczenia. Sypialnia jest zawsze miejscem specjalnym. Z jednej strony pełni funkcję wypoczynkową, z drugiej wiele osób, przed pójściem spać oddaje się różnym czynnościom, jak czytanie, czy przeglądanie Internetu. Dlatego w bezpośredniej odległości od łóżka warto mieć miejsce, na którym można przechowywać różnego typu rzeczy.

Do jakiej przestrzeni pasują stoliki nocne?

Z uwagi na różnorodność stylów w sektorze meblarskim, dobór stolika nocnego do konkretnego wystroju nie będzie stanowić trudnego zadania. Kierując się kolorystyką pomieszczenia, jego klimatem można dobrać odpowiednie rozwiązanie, które stanowić będzie uzupełnienie sypialni nie tylko pod względem estetycznym, ale też praktycznym. Mebel ten, obok łóżka, to niemal obowiązkowe wyposażenie pomieszczeń sypialnianych.

Przede wszystkim pozwala na swobodne sięganie po różnego typu rzeczy, pozostawiane przed snem w pobliżu łóżka – telefon, książkę, czy okulary.

Dodatkowo na stoliku może zostać umiejscowiona lampka nocna, najlepiej z abażurem, która stanowić będzie dodatkowe, punktowe źródło światła, przydatne w trakcie czytania.

Jak wybrać stolik nocny?

Z uwagi na wszechstronność produktów w tej kategorii, zakup powinien być przemyślany. Nie dotyczy to tylko samego designu, ale również innych aspektów, związanych z praktycznym zastosowaniem tego mebla. Stolik nocny może być wykorzystywany wyłącznie do przechowywania na blacie niewielkich rozmiarów przedmiotów. W takim przypadku warto celować w produkty niewielkie gabarytowo.

Jeśli ktoś planuje urządzić sypialnie w sposób, który uwzględnia także stolik nocny jako przestrzeń do ekspozycji zdjęć, czy lampy, dobrym rozwiązaniem jest kupienie modelu z obszerniejszym blatem. Wiele modeli posiada również dodatkową półkę lub szuflady.

To miejsca, w których można przechowywać różnego rodzaju rzeczy, które w szczególności przed snem warto, aby były pod ręką. Panie mogą trzymać tam kosmetyki, takie jak kremy. 

Zalety stolika nocnego

Stolik nocny to nieodzowny element sypialni. Jakie są zatem jego zalety?

  • stanowi uzupełnienie przestrzeni
  • praktyczny element, który wpływa na komfort użytkowania sypialni
  • umożliwia przechowywanie różnego typu rzeczy, jak telefon, czy okulary
  • niejednokrotnie wyposażony jest w dodatkowe półki lub szufladki
  • duża liczba modeli pozwala na łatwe dostosowanie konkretnego produktu do wystroju wnętrza

Trzeba również pamiętać, aby stolik nocny był dopasowany do łóżka pod kątem wysokości.