Ekonomiczne przestrzenie w małych mieszkaniach

kawalerka w stylu nowoczesnym

Od pewnego czasu, powiedzenie “ciasne, ale własne” nabiera nowego znaczenia. Nowoczesna kawalerka na sprzedaż we Wrocławiu zachęca wszystkich tych, którzy kochają małe apartamenty.

Ceny małych mieszkań

Według niektórych małe apartamenty oraz wszelkiego rodzaju nowocześnie urządzone kawalerki (np. nowoczesne kawalerki tutaj) są droższe w zakupie, niż mieszkania o większym metrażu, jednak też, są zdecydowanie tańsze w utrzymaniu. – Koszty eksploatacyjne związane z posiadaniem małego mieszkania są niższe, chociażby ze względu na fakt, że mamy mniejszą powierzchnię użytkową do ogrzania w zimie. Zwykle to właśnie ogrzewanie jest głównym wyznacznikiem ekonomiczności danego miejsca. nie ma co się bowiem oszukiwać, ale utrzymanie dużego apartamentu wiąże się z ogromnymi kosztami za ogrzewanie. Duża przestrzeń zajmuje też więcej czasu podczas sprzątania.

Ceny małego mieszkania

Biorąc pod uwagę cenę za metr kwadratowy, według wielu dostępnych danych, najdroższymi mieszkaniami są właśnie małe apartamenty, typu kawalerki lub mieszkania dwupokojowe. Co więcej, różnica w cenie za metr kwadratowy (w zależności od rodzaju danej inwestycji) może sięgać ok. 1-2 tys. zł., zaś większe mieszkania są relatywnie tańsze. Jeżeli chodzi o cenę, to pod uwagę należy również brać taki fakt, że mieszkania uznawane za te droższe to przede wszystkim też mieszkania położone w lepszej lokalizacji i o wyższym standardzie. To właśnie wykończenie danej inwestycji w głównej mierze decyduje o cenie, a nie metraż (metraż nie jest więc główną determinantą cen). Na wysokość cen wpływa lokalizacja i wspomniany standard.