Dowiedz się jak wybrać dobrą armaturę łazienkową

Każdy większy producent armatury łazienkowej ma w swojej ofercie zarówno produkty bardzo wysokiej jakości, na które nie każdy może sobie pozwolić, jak i takie, które są produktami bardziej masowymi i łatwymi do kupienia. Czy warto dopłacić do wysokiej jakości kranu i kiedy podjąć decyzję o tym co chcemy kupić?

Jakość vs jakoś

Tańsze baterie często mają cienką chromowaną powłokę, która w kontakcie z wodą i środkami chemicznymi używanymi do czyszczenia potrafi dość szybko tracić połysk i jest bardzo podatna na zarysowania. Nie wpływa to pozytywnie na doznania estetyczne i jest bardzo trudne w utrzymaniu czystości wnętrza.

Tanie baterie pozbawione są też powłok ochronnych, które np. utrudniają osadzanie się kamienia, czy zarysowania. Przez to bateria po krótkim czasie używania wygląda na dużo starszą, niż jest w rzeczywistości.

Każdy producent armatury łazienkowej, taki jak REA HURT stosuje własne technologie, które podnoszą jakość jego produktów. Jedną ze spotykanych technologii na rynku jest powłoka PVD, znacznie zwiększająca wytrzymałość baterii. Poza tym przy wyborze baterii bardzo duże znaczenie mają zastosowane głowice regulujące przepływ wody.

W najtańszych bateriach stosuje się plastik, który nie jest trwały i w zestawieniu z używanymi w wysokiej jakości produktach głowicami ceramicznymi służy bardzo krótko. Taką baterię będzie trzeba wymieniać w niektórych przypadkach nawet co roku.

Oszczędność wody i energii

Przy wyborze kranu do łazienki lub kuchni koniecznie musimy wziąć pod uwagę aspekt ekonomiczny.  Coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się w domach baterie z czujnikiem ruchu. Działające wtedy, gdy wsadzimy pod nie dłonie.

Daje to bardzo dużą oszczędność na rachunkach, zwłaszcza że ceny wody każdego roku idą w górę. Jeśli ktoś szuka bardziej klasycznego rozwiązania, to wartym uwagi jest, chociażby regulowany termostat, który pozwala ustawić stałą temperaturę wody, która leci z kranu. To pomaga oszczędzić pieniądze na ogrzewaniu wody i przyczynia się do ochrony nie tylko naszego portfela, ale też środowiska.

Z pewnością warto rozważyć produkty wyższej jakości i kupić armaturę raz a porządnie. Finalnie oszczędzimy zarówno pieniądze, jak i czas.