Dodatki do domu – miłe akcenty

dodatki do domu - ramka

Dodatki do domu w charakterze dekoracji pełnią funkcję, która ma na celu podkreślenie stylistyki wnętrza. Dlatego ich dobór powinien być odpowiednio przemyślany, kupowanie pod wpływem emocji może sprawić, że będzie to zbiór niepasujących do siebie, niepotrzebnych akcesoriów. Natomiast odpowiednio dobrane dodatki mogą stworzyć niepowtarzalną atmosferę w domu.

Dodatki do domu – na co zwrócić uwagę

Harmonijne wnętrze to głównie kolorystyka, która powinna bazować na jednej lub dwóch barwach bazowych, ewentualnie różnych odcieniach jednego koloru. Dobrym rozwiązaniem jest trzymanie się zasady, im mniej, tym lepiej. Kolorowe dodatki mogą też ożywić zbyt monochromatyczne wnętrze. Kwestia dobrania kolorów jest sprawą indywidualną, można je dobierać na zasadzie kontrastu, albo różnych odcieni tej samej tonacji, przede wszystkim powinny wprawiać w dobre samopoczucie mieszkańców. Uniwersalne dodatki do domu to głównie tekstylia, które sprawdzą się w różnych stylistykach. Miękkie poduszki i narzuty w ulubionym kolorze sprawią, że wnętrze będzie prezentować się wyjątkowo przytulnie. Inne dodatki do domu, których zastosowanie można rozważyć to między innymi:

  – ceramika,

  – plakaty i obrazy,

 – ramki na zdjęcia

 – lustra.

Stylowe dodatki do kuchni i łazienki

Odpowiednie dodatki do domu zastosowane w kuchni sprawią, że będzie ona nie tylko funkcjonalna, ale także stylowa. Kuchnia to pomieszczenie, które powinno być urządzone zgodnie z naturą jej właściciela, powinno znaleźć się w niej miejsce na wiele dużych i małych, niezbędnych w procesie gotowania przedmiotów. Dekoracją mogą być puszki, słoiki i inne pojemniki na przyprawy, czy też magnesy na lodówkę. Kubki, które są używane najczęściej, mogą być w jednej serii lub każdy z nich może być inny. Interesującym rozwiązaniem, jeśli chodzi o dodatki, są kwiaty i zioła stosowane w kuchni. Do pomieszczeń w stylu skandynawskim będą pasować zioła, a do kuchni glamour oryginalne, egzotyczne kwiaty .

Nowoczesne, designerskie dodatki do domu mogą być wyjątkową dekoracją łazienki. Dodatkiem mogą być eleganckie ręczniki, stylowy chodnik czy też futurystyczne ozdobne pojemniki na waciki, mydło i patyczki do uszu. Lustro w łazience pełni nie tylko funkcję praktyczną, ale jest również ozdobą ściany. Aby odpowiednio dopasować je do estetyki wnętrza trzeba skupić się na wyborze odpowiedniej ramy.