Dobrej jakości zatrzask do drzwi ratunkiem dla mebli

zatrzask meblowy metalowy komponenty

Meble stanowią niezbędny element wyposażenia każdego domu. Nic więc dziwnego w tym, że coraz więcej osób stara się wybierać dobrej jakości meble wyposażone w wytrzymałe podzespoły. Bardzo ważnym elementem większości mebli jest zatrzask meblowy. Umożliwia on szczelne zamknięcie drzwiczek w szafkach.

Popularne rodzaje zatrzasków drzwiowych

Kupując zatrzaski meblowe, wiele osób ma problem z tym, jaki ich rodzaj wybrać. Na rynku znaleźć można kilka rodzajów zatrzasków do drzwi, które wykonane są z różnych materiałów, co dodatkowo utrudnia wybór.

Zatrzaski meblowe kulkowe to jedno z najbardziej popularnych rodzajów zabezpieczenia drzwiczek szafek. Są one bardzo przystępne cenowo i jednocześnie proste w montażu. Z uwagi na odporność na uszkodzenia mechaniczne i estetyczny wygląd zatrzask meblowy kulkowy cieszy się niemalejącą popularnością.

Obecnie na rynku rosnącym zainteresowaniem cieszy się zatrzask meblowy magnetyczny. Taki zatrzask do drzwi umożliwia otwieranie i zamykanie drzwiczek bez konieczności montowania na nich uchwytów. Meble nieposiadające uchwytów znakomicie sprawdzają się w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach. Magnetyczny zatrzask meblowy posiada magnesy, które działając na siebie, umożliwiają szczelne domknięcie się szafek. Wykorzystanie takich zatrzasków jest niezwykle wygodne.

Jaki zatrzask wybrać?

Wiele osób wybierając zatrzaski meblowe, ma spory problem z wyborem materiału. Na rynku znaleźć można zatrzaski do drzwi wykonane z metalu, plastiku czy ze stali.

Niejednokrotnie zdarza się, że zatrzaski drzwiowe wykonane są z połączenia różnych materiałów. Połączenie takie ma miejsce w przypadku zatrzasków magnetycznych, gdzie stal wkomponowana jest w tworzywo sztuczne. Połączenie takie umożliwia zachowanie właściwości magnesu przy jednoczesnym zachowaniu walorów estetycznych.

Zatrzaski meblowe są niezbędnym elementem wyposażenia każdej szafki. W końcu nikt nie chce, żeby drzwiczki jego szafy zostawały otwarte. Zastosowanie odpowiedniej jakości zatrzasków meblowych umożliwia szczelne przechowywanie cennych przedmiotów w szafkach.