Czym jest płyn antystatyczny do prania?

plyn antystatyczny do prania

Płyn antystatyczny do prania przeznaczony jest do usuwania ładunków elektrostatycznych z powierzchni i odzieży. Dostępny jest w postaci aerozoli, past i odżywek. Aerozole są rozpylane bezpośrednio na ubrania.
Wyładowania elektrostatyczne są nieprzyjemne. Najczęściej iskry pojawiają się na odzieży wełnianej i syntetycznej. Przemysłowy lub domowy roztwór antystatyczny może pomóc złagodzić napięcie.

Co to jest antystatyk – charakterystyka i właściwości

plyn do plukania antystatycznyŁadunek statyczny powstaje w wyniku tarcia między włóknami wełny. W ten sposób powstaje redystrybucja elektronów po jednej stronie tkaniny, które stają się ujemne, a po drugiej stronie elektrony dodatnie. W rezultacie przedmioty mogą stać się “elektrostatyczne”, gdy stykają się z innymi powierzchniami, mogą się do nich przyklejać i przyciągać kurz. Możesz wyeliminować elektryczność statyczną za pomocą specjalnych produktów.
Antystatyk to związek chemiczny składający się z substancji powierzchniowo czynnych, alkoholu i wody. Tworzy na powierzchni ochronny film wodny i zmniejsza tarcie między włóknami. Dzięki temu nie powstają żadne ładunki elektrostatyczne.

Antystatyk dla odzieży

Aby odczarować syntetyczną bluzkę lub wełnianą spódnicę, producenci środków czystości opracowali szereg środków antystatycznych do odzieży. Umyć pastą lub płynem do płukania.

Odżywki antystatyczne

W przypadku prania dodaj odżywki antystatyczne do środka piorącego. Często są one produkowane w formie płynnej i mają podobny skład. W internecie kupimy bardzo dobry płyn antystatyczny do prania w niskiej cenie. Są one oparte na środkach powierzchniowo czynnych i silikonie. Niektóre odżywki nie zawierają silikonu. Jest on potrzebny do odpychania lub wchłaniania wilgoci. Jednak środki powierzchniowo czynne mogą załatwić sprawę. Oprócz bazy do płynu dodaje się zagęszczacze, substancje zapachowe i konserwanty.