
Kompresor to urządzenie, jakie znajduje zastosowanie w pracach warsztatowych. Dzięki niemu można polakierować karoserię auta lub dopompować koła. Do wyboru mamy kompresory olejowe i bezolejowe. Czym cechuje się kompresor olejowy? Jak działa ten sprzęt?
Kompresor olejowy i bezolejowy
Oba modele urządzeń odznaczają się taką samą zasadą. Różnicą jest to, że tłok kompresora olejowego poddawany jest smarowaniu. Sprawdzony olejowy kompresor zazwyczaj bazuje na większych rozmiarach, dlatego nieco trudniej jest go przenosić. Na szczęście często posiada kółka, dzięki czemu użytkowanie jest znacząco ułatwione.
Nowoczesne kompresory odznaczają się wytrzymałością i bardzo dobrą jakością. Postawmy na renomowanego producenta, dzięki czemu zyskamy pewność efektownego zakupu.
Cechy kompresora olejowego
Kompresory olejowe są na szeroką skalę wykorzystywane w zakładach wulkanizacyjnych i w warsztatach samochodowych. Sprzęt cechuje się wysoką wydajnością, dzięki czemu zastosujemy go do profesjonalnych zadań w sposób ciągły. Plusem jest także zbiornik o dużej pojemności.
Podczas pracy zdarza się, że do powietrza sprężonego dostaje się niewielka ilość oleju. Nie jest to szkodliwe podczas malowania czy pompowania. Okazuje się, że dzięki zastosowaniu tłoku urządzenie jest trwalsze w porównaniu do bezolejowego modelu.
Kompresor olejowy jest stosowany do następujących zadań:
- pompowanie kół,
- zasilanie urządzeń pneumatycznych,
- do pistoletów w zakładach lakierniczych i blacharskich.
Zakup takiego urządzenia jest nie lada wyzwaniem dla kogoś, kto nie do końca zna się na takim sprzęcie. Specjaliści w sklepie służą pomocą i doradzą nam, na jakie parametry postawić. Bardzo ważne jest dobra jakość i wysoka wydajność urządzenia.
To, jaki rodzaj kompresora dobierzemy, zależy od wykonywanych prac i własnych oczekiwań. Z pewnością kompresor olejowy przyda się w wulkanizacji i motoryzacji.