Czy warto postawić tunel foliowy?

tunel foliowy

Uprawa roślin daje ogrom satysfakcji. Aczkolwiek, należałoby dodać, że dzieje się tak tylko wtedy, jeżeli ktoś poczuje do tego prawdziwą chęć. Tym bardziej, że uprawianie roślin wymaga nie lada zaangażowania. Jeżeli ktoś naprawdę dobrze czuje się w tym temacie, powinien pomyśleć o tym, aby zakupić tunel foliowy. To właśnie dzięki takim elementom można swoją uprawę przenieść na zupełnie inny wymiar.

Czy wszędzie można zastosować tunel?

Tunel foliowy można postawić nawet w przydomowych ogródkach. Nie potrzebne są do tego specjalne pozwolenia, czy też wielkie połacie pola. Tylko że trzeba być świadomym tego, iż jest to konstrukcja, która zabiera trochę tego miejsca. Należy to uwzględnić, aby nie narzekać potem, że jest to coś, co zajęło cały lub zdecydowaną większość terenu przydomowego ogródka.

W tunelu można hodować własne warzywa. Pierwsza papryka samodzielnie wyhodowana, czy też papryka daje ogrom satysfakcji. Nie da się tego porównać do niczego innego. Chociaż, nie tylko warzywa, ale także niektóre kwiaty wymagają takich warunków szklarniowych.

tunel foliowy

Tunel z odpowiednim stelażem

Tunel foliowy powinien posiadać odpowiedni stelaż. Który? Wszystko tak naprawdę jest kwestią indywidualną. Może to być stelaż metalowy lub plastikowy. Metalowe stelaże są zdecydowanie mocniejsze i bardziej odporne na uszkodzenia, ale ich waga jest spora. Nie będzie tak łatwo przestawić tunelu, jeżeli zajdzie taka konieczność.

Takich problemów nie będzie miała osoba, która zainwestuje w tunel ze stelażem wykonanym z PCV. Lekka konstrukcja, a do tego niska cena może stanowić zachętę dla niejednego klienta. Aczkolwiek, odporność takich tunelów jest bardzo niska.