Czy warto postawić na szklane stoliki ogrodowe?

stoliki ogrodowe

Stolik kawowy wbrew pozorom spełnia bardzo ważną rolę, dlatego też powinien znaleźć się w każdym domu. W dzisiejszych czasach mało kto nie wyobraża sobie salonu lub tarasu bez eleganckiego stolika.

Wytrzymałość szklanych stolików kawowych

Wiele osób rezygnuje z zakupu szklanego stolika w obawie o jego wytrzymałość. Tego typu podejście jest oczywiście bardzo dużym błędem. Oryginalne stoliki ogrodowe wykonane ze szkła hartowanego mogą pochwalić się dużą odpornością na uderzenia i zarysowania. Przy odpowiednim użytkowaniu na szklanym blacie nie powinny pojawić się zarysowania, dzięki czemu z mebli można korzystać nawet kilka sezonów. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby na blat położyć specjalną podkładkę, dzięki której można całkowicie odmienić design.

Szeroka i różnorodna oferta

Szkło jest bardzo plastycznym materiałem, dzięki czemu producenci są w stanie dostarczyć swoim klientom stoliki kawowe w wielu różnych rozmiarach i stylach. Do wyboru są stoliki ogrodowe, które w całości wykonane są ze szkła, jak i również stoliki w których wykorzystane są wyłącznie elementy wykonane ze szkła. Godne polecenia są przede wszystkim meble w których szklany blat połączono z metalowym obramowaniem i drewnianymi nóżkami. Jednym z największych atutów szkła jest to, że idealnie komponuje się ono z wieloma innymi materiałami.

stoliki ogrodowe

Oryginalny design

Największą zaletą szklanych stolików ogrodowych jest oczywiście ich design. W dzisiejszych czasach meble coraz częściej odgrywają nie tylko zadania użytkowe, ale również praktyczne. Jeszcze kilka lat temu szklane meble wykorzystywane były wyłącznie w nowoczesnych aranżacjach wnętrz. Producenci coraz częściej oferują jednak modele, które można śmiało wykorzystać w klasycznych wnętrzach.

Czyszczenie i konserwacja

Bardzo wiele osób wybiera szklane stoliki ogrodowe ponieważ są one łatwe w utrzymaniu czystości. Szkło co prawda dość szybko się brudzi i przyciąga kurz, ale na szczęście można za pomocą mokrej ścierki szybko przywrócić blat do pierwotnego stanu. Jeżeli chodzi o środki czystości, to najlepiej postawić na popularne preparaty do mycia szyb. W sezonie zimowym warto stoliki szklane przechowywać w zamkniętym pomieszczeniu, dzięki czemu znacząco wydłuży się ich żywotność. W pielęgnacji najlepiej sprawdzą się proste i minimalistyczne stoliki, które nie posiadają dekoracyjnych elementów.