Czy warto postawić na ekologiczne kubki do herbaty?

  • Home
  • Czy warto postawić na ekologiczne kubki do herbaty?

Czy warto postawić na ekologiczne kubki do herbaty?

  • 8 października 2021
  • By Admin: meblowy ekspert
  • Comments: Comments off

W ostatnim czasie jest bardzo duża moda na ekologiczny tryb życia, dlatego też coraz więcej osób inwestuje w papierowe kubki do herbaty. Uniwersalne kubeczki plastikowe doskonale sprawdzą się nie tylko na imprezach, ale również na co dzień. Kubki tego typu można znaleźć w wielu kawiarniach i restauracjach.

Jakie zalety i wady?

Największym atutem ekologicznych kubków do herbaty jest oczywiście to, że są one bardzo lekkie. Godne polecenia są przede wszystkim modele z pokrywką, które umożliwiają zabranie herbaty na wynos. Opisując największe zalety, należy wspomnieć oczywiście o atrakcyjnej cenie i dużej dostępności. Kubeczki plastikowe są bardzo bezpieczne, dlatego też doskonale nadają się dla małych dzieci. Największą wadą kubków papierowych jest to, że są one dość miękkie, dlatego też przez przypadek można rozlać herbatę. Problemy mogą pojawiać się również przy bardzo gorących napojach. Rozwiązaniem tego problemu są kubki ze specjalnymi nakładkami, dzięki którym gorąca herbata nie będzie parzyć w ręce. W słabej jakości kubeczkach można wyczuć nieprzyjemny posmak papieru.

Pojemność kubka

Papierowe kubki do herbaty dostępne są w wielu różnych rozmiarach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Do espresso doskonale nadają się malutkie kubki o pojemności 50 mililitrów. Największym zainteresowaniem cieszą się jednak średnie kubki do herbaty z dutchhouse.pl o pojemności 150 ml. Największe kubki dostępne na rynku mają z kolei pojemność od 400 do 600 ml. Przed zakupem warto poważnie zastanowić się nad tym, jaka pojemność będzie optymalnym rozwiązaniem.

Jakość papieru ma znaczenie?

Papierowe kubki do herbaty spełniać będą swoje podstawowe zadania tylko wtedy, gdy wykonane będą z wysokiej jakości materiałów. Większość kubków pokrytych jest specjalną warstwą polietylenu, dzięki czemu można uzyskać doskonałe parametry jeżeli chodzi o wodoodporność. Najważniejszym parametrem jest jednak grubość papieru. W przypadku gorącej herbaty uważać należy na jednowarstwowe kubki ekologiczne. Jak łatwo się domyślić, im więcej warstw, tym oczywiście kubeczki są zdecydowanie lepszej jakości.