Czy pawlacze wyszły już z mody?

pawlacz

W każdym niemal domu lub mieszkaniu brakuje miejsca do przechowywania. Jeszcze do niedawna funkcję swoistych pojemnych schowków pełniły pawlacze. Czy jednak wyszły one z mody?

Czy warto nadal wybierać pawlacze?


Choć z pozoru pawlacze to meble niemodne, które chwile swojej popularności mają już za sobą, to jednak w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Nie muszą mieć one bowiem nic wspólnego z nieestetycznymi schowkami sprzed kilku dekad. Mogą być za to wyposażone w nowoczesne elementy, w tym choćby lustrzane fronty czy ażurowe drzwi. Poza tym, nowoczesne pawlacze mogą być zdobione ciekawą fakturą czy wzorem, a nawet malowane farbą czy oklejane tapetą. Taka mnogość możliwości pozwala znaleźć propozycję pasującą idealnie niemal do każdego wnętrza.

Na co należy zwracać uwagę wykonując pawlacz?


Szafkę można zakupić lub wykonać ją samodzielnie. Taka praca daje dużo satysfakcji, jednak wymaga odrobiny wiedzy, czasu oraz chęci do pracy. Podczas projektowania i wykonywania szafki należy pamiętać o tym, że duże i szerokie szafki wymagają mocniejszej i bardziej solidnej konstrukcji. Podczas wycinania poszczególnych elementów z płyty warto posłużyć się wyrzynarką, a konstrukcję schowka oprzeć na ramie z drewna. W trakcie wykonania mebla należy stosować mocne kołki i wkręty, a jego konstrukcję przytwierdzać do ściany zarówno z tyłu jak i po bokach. Z uwagi na to, że ściany mogą okazać się nierówne nad lub z boku pawlacza mogą powstawać niewielkie szczeliny. Powinny one być maskowane za pomocą odpowiednich zaślepek.