Co należy wiedzieć o płytkach imitujących drewno?

Naturalne drewno wcale nie jest takie tanie. Nic więc dziwnego, że duża część osób poszukuje taniej alternatywy dla tego rodzaju materiału. Wszystko zależne jest od tego, gdzie ewentualne drewno miałoby się znaleźć. Jeżeli na podłodze lub na ścianie, to wybrać można płytki imitujące drewno.

Drewnopodobne płytki do zastosowania

Dzisiejsza technologia pozwala na naprawdę dużo. Również na to, baby powstały płytki, które kropka w kropkę wyglądają jak drewno. Dopiero po tym, jak się je dotknie, można zorientować się, że jest zupełnie inaczej. Do wyboru są płytki podłogowe drewnopodobne, które wykonane są z gresu. Dzięki temu istnieje możliwość wykorzystania ich nie tylko wewnątrz domu, ale również na zewnątrz. Konsumenci mogą decydować pomiędzy gresem szkliwionym a gresem polerowanym. Obydwa rodzaje płytek są dobre, prezentują się efektownie, ale ges polerowany bardzo łatwo się zarysowuje.

Glazura i płyty terakotowe

Płytki drewnopodobne to także glazura i terakota. Ze względu na swoje właściwości, są to tylko materiały polecane do takich pomieszczeń, jak kuchnia i łazienka. Ich ogromną zaletą jest to, że w łatwy sposób można z nich usunąć zabrudzenia. Do tego terakota odporna jest na działanie różnych środków chemicznych, więc się tak szybko nie niszczy. Chociaż, gdyby porównać właściwości gresu i terakoty, to ta pierwsza jest zdecydowanie na pierwszym miejscu. Glazura z kolei jest bardzo podatna na złamania. I tak należy do jednych z najczęściej wykorzystywanych materiałów w domach.