Co będzie mile widziane na trasie czy balkonie?

meble ogrodowe

Do zaaranżowania ogrodowej przestrzeni można użyć wiele rodzajów mebli, co pozwoli na stworzenie wygodnego miejsca, sprzyjającego relaksowi i spotkaniom z bliskimi na łonie natury. Meble ogrodowe mogą być wykonane z różnych materiałów, co wpływa na ich walory estetyczne i użytkowe. Istotne będzie to, aby dobrać je odpowiednio do swoich potrzeb, preferencji i stylistyki otoczenia. Nieco inne sprawdzą się meble balkonowe niż tarasowe z uwagi na wielkość dostępnej przestrzeni.

Jakie przydadzą się meble do ogrodu?

Mnogość mebli ogrodowych sprawia, że jest w czym wybierać. Niezależnie od tego czy ktoś potrzebuje dosłownie paru mebli balkonowych czy wieloelementowego zestawu na przestronny taras, każdy znajdzie dla siebie coś zgodnego z oczekiwaniami. Podstawą będą stoły i stoliki ogrodowe, które mogą być wykonane z drewna, plastiku, metalu czy rattanu. Istotne będzie dobranie odpowiedniego rozmiaru i kształtu. W zależności od potrzeb i preferencji można wybrać stolik lekki lub masywny, przenośny, rozsuwany, składany, okrągły, kwadratowy. Przydadzą się także ławki ogrodowe, niezwykle dekoracyjne. Mogą być drewniane, metalowe lub wykonane z różnych materiałów – np. drewno łączone z żeliwem. Przydadzą się w ogrodzie krzesła, stołki, fotele i leżaki. Ich zadaniem jest zapewnienie wygodnego miejsca do siedzenia. Przy ich wyborze warto kierować się ergonomią, aby były dobrze dopasowane do ciała. Komfort użytkowania i łatwość w utrzymaniu w czystości są zdecydowanie ważniejsze niż walory estetyczne. Nie będzie większego pożytku z nawet najpiękniejszego krzesła, jeśli siedzenie na nim sprawia dyskomfort.

meble ogrodowe

Jako że siedzenie na samym drewnie, metalu czy plastiku jest mało wygodne, należy pamiętać o poduszkach na krzesła i ławki ogrodowe. Dostępne są w wielu rozmiarach, kolorach i wzorach, wobec czego można z łatwością dobrać je do mebli i aranżacji tarasu czy balkonu. Znaczenie ma oczywiście nie tylko siedzisko, ale też oparcie. Kolejnym rodzajem mebli do ogrodu są huśtawki i hamaki. Istotne będzie to, aby miały solidną i stabilną konstrukcję, były estetyczne i zapewniały komfort użytkowania. Hamaki mogą być zawieszane lub na stelażu. Nieceniony będzie też parasol ogrodowy, który ochroni przed promieniowaniem słonecznym, podmuchami wiatru, opadami atmosferycznymi. W ogrodzie mogą znaleźć się także pergole, pawilony, moskitiery, altany, skrzynie, wózki czy barki.