Budowa słuchawek prysznicowych

DESZCZOWNICA BLUETOOTH REA MUSIC SHOWER2

Słuchawki prysznicowe obecne są niemal w każdej łazience. Ich wybór nieraz przysparza jednak wielu kłopotów. Dostępność i różnorodność słuchawek na rynku jest bowiem bardzo duża. Przed wyborem odpowiedniego rodzaju słuchawki prysznicowej warto jednak się zastanowić nad ich konstrukcją.

Konstrukcja słuchawek prysznicowych

Najbardziej tradycyjna prysznicowa słuchawka złożona jest z dwóch części, w skład których wchodzi korpus oraz główka. Korpus jest elementem nośnym, natomiast główka jest newralgicznym punktem konstrukcji słuchawki, ponieważ to właśnie w niej znajduje się cały mechanizm będący odpowiedzialny za przepływ strumienia wody. Niestety konstrukcja tego elementu sprawia, że jest on w bardzo dużym stopniu podatny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia.

Wpływ budowy słuchawek na ich żywotność

Bardzo dużą popularnością cieszą się obecnie słuchawki prysznicowe wielofunkcyjne ze sklepu Łazienka Rea. Umożliwiają one dostęp do wielu ciekawych trybów wpływających na znaczne podniesienie komfortu użytkowania z prysznica. Ich mechanizmy są jednak dużo bardziej skomplikowane od tradycyjnych, jednofunkcyjnych słuchawek. Sama zmiana funkcji odbywa się przy pomocy obrotu tarczy główki. Zmianę trybu sygnalizuje charakterystyczny dźwięk kliknięcia. Dużo bardziej skomplikowany mechanizm słuchawek wielofunkcyjnych w znacznym stopniu wpływa jednak na żywotność tego rodzaju słuchawek. Aby ją wydłużyć, należy w odpowiedni sposób dbać o utrzymanie czystości słuchawek, jak również decydować się na zakup słuchawek wykonanych z bardzo wysokiej jakości materiałów, w pełni nierdzewnych.

Konstrukcja słuchawek prysznicowych nie jest więc szczególnie skomplikowana, jednak powinna być czynnikiem, na który zdecydowanie warto zwrócić uwagę przy zakupie słuchawek. Odpowiednio dobrana słuchawka prysznicowa może w znacznym stopniu polepszyć jakość prysznica. Im mniej skomplikowana budowa słuchawki, tym większa powinna być jej żywotność, dlatego też słuchawki prysznicowe wielofunkcyjne w dużo większym stopniu narażone są na wszelkiego rodzaju awarie w porównaniu ze słuchawkami prysznicowymi jednofunkcyjnymi.