Bateria wannowa – jak ją wybrać?

bateria wannowa

Gdy w łazience jest wanna wolnostojąca lub umieszczona przy ścianie, to dobrze jest dopasować do niej odpowiednią baterię, z której będzie można praktycznie korzystać. Warto zatem wiedzieć, czym kierować się podczas wyboru tego rodzaju baterii, przez co nasza łazienka stanie się nie tylko funkcjonalna, ale także elegancka.

Czym kierować się podczas wyboru baterii wannowej?

Przede wszystkim dobrze jest, aby bateria wannowa:

  • była wybrana w odpowiednim kolorze i rozmiarze,
  • była wybrana pod względem jej mocowania (natynkowa, podtynkowa, nawannowa, sztorcowa),
  • była wybrana z takiego materiału, który jest odporny na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne i wysokie temperatury.

Duży wybór baterii wannowych znajdziemy np. na https://lazienka-rea.com.pl/baterie-lazienkowe/krany-baterie-wannowe-scienne.html

Tym sposobem można mieć świetnie dostosowaną baterię, która może przy okazji pełnić również funkcję dekoracyjną. Obecnie bardzo modne są baterie stojące inaczej nawannowe lub baterie zupełnie wolnostojące. Najczęściej ten ostatni model baterii wannowej wykorzystywany jest przy wannach wolnostojących. Dobrze jest też pamiętać o samym wyglądzie baterii, gdyż można ją kupić w różnych kolorach, przez co idealnie dopasują się do danego wystroju, jaki się ma w łazience.

Czy montaż baterii wannowej jest trudny?

Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj baterii się wybierze. Należy natomiast pamiętać o tym, że w przypadku baterii wolnostojącej trzeba wcześniej naszykować miejsce w podłodze, gdyż wszystko jest montowane pod podłogą. Dzięki temu po skończonym montowaniu nie widać w łazience żadnych wężyków, dzięki czemu pomieszczenie to dalej jest utrzymane w eleganckim stylu. Warto też pamiętać przy wyborze odpowiedniego modelu baterii o tym, czy dana wanna wytrzyma obciążenie baterii, jeśli ma być ona zamontowana bezpośrednio w wannie. Dlatego też przy niektórych modelach baterii wannowych dobrze jest wezwać osoby, które specjalizują się w montażu tego rodzaju akcesoriów łazienkowych.

Dobrze jest też dodać, że bateria wannowa jest dostępna w sklepach z akcesoriami łazienkowymi. Co ważne, to tego rodzaju sklepy działają zarówno stacjonarnie, jak  i internetowo, dzięki czemu można dokonać zakupu baterii wannowej bez potrzeby wychodzenia z domu.